Kapya Biber Kg (1137)

Marka : ENTAZEM
Fiyat : ₺20,00(KDV Dahil)

Kapya biber, içerdiği vitamin ve mineraller yardımıyla genel vücut sağlığına faydalıdır.

Kapya biberin içeriği C vitamini, diğer besin kaynaklarından çok daha fazladır. Hatta limonun içerdiği C vitamininin 5-6 katı daha fazladır. Bu yüzden çok etkili bir antioksidan olarak ön plana çıkar.

Kapya biberin faydaları diğer biber türlerinin sağlığa olan faydalarıyla benzerdir. Diğer biber türlerinde olduğu gibi kapya biber genel sağlık ve sindirim sistemi sağlığı için faydalıdır.

- Prostat ve rahim kanserine yakalanma riskini azaltan kapya biber, aynı zamanda bağırsakların temizlenmesini de sağlayabilir.
· Bol miktarda C vitamini içeren kapya biber, bu özelliğinden dolayı çok etkili bir antioksidandır. Etkili bir antioksidan olarak kapya biber, cilt sağlığından kalp sağlığına kadar çok geniş bir alanda fayda sağlar.
· Kapya biber, kilo vermeyi kolaylaştırır. Az miktarlarda sabahları süte karıştırılarak aç karınla içilmesi ayrıca yağların eritilmesini sağlayabilir.
· Yüksek düzeyde A vitamini içeren kapya biber, göz sağlığı için çok faydalıdır.
· Hafıza ve beyin sağlığına faydalı olan B vitamini içeren kapya biber, düzenli tüketilmesi durumunda beyin, hafıza ve hatta ruh sağlığının korunmasına yardımcı olur.
· Kapya biberin bol miktarda potasyum ve C vitamini içermesi aynı zamanda metabolizma ve bağışıklık sistemine faydalıdır. Bağışıklık sistemini güçlendirir ve metabolizmayı hızlandırarak hastalıklara karşı mücadeleyi arttırır.
· Kapya biberin bol miktarda E vitamini içermesi kan hücreleri için faydalıdır. Bu özelliği sayesinde kan hücrelerinin başta kanser hücreleri olmak üzere, diğer virüs ve mikroplara karşı direncini artırır.

AÇIKLAMA