Organik Kırmızı Mercimek (500 gr)
Organik Kırmızı Mercimek (500 gr)

Organik Kırmızı Mercimek (500 gr)

Fiyat : 20,90 TL(KDV Dahil)

Organik Kırmızı Mercimek Faydaları;

 

İçeriğindeki. A, B6 vitamini C, E vitaminleri ve Magnezyum, Kalsiyum, , çinko, demir mineralleri barındır. Yüksek oranda lif içerir ve sindirim sistemimize destek olur.Hayvansal ürünler tüketmeyi tercih etmeyenler için ideal bir protein kaynağıdır.

A vitamini içeriği ile normal görme yetisinin korunmasına, normal demir metabolizmasına, normal mukozanın korunmasına, bağışıklık sisteminin normal fonksiyonuna, normal cildin korunmasına katkıda bulunur.

İçerdiği B6 vitamini sayesinde bağışıklık sisteminin normal fonksiyonuna, yorgunluğun ve bitkinliğin azalmasına, kırmızı kan hücrelerinin oluşumuna, normal homosiste, protein ve glikojen metabolizmalarına katkıda bulunur.

E vitamini içeriği ile normal görme yetisinin korunmasına, normal demir metabolizmasına, normal mukozanın korunmasına, bağışıklık sisteminin normal fonksiyonuna, normal cildin korunmasına katkıda bulunur.

İçerdiği potasyum sayesinde normal kas fonksiyonlarına ve kan basıncının korunmasına katkıda bulunur.

İçerdiği Demir mineralleri sayesinde kırmızı kan hücrelerinin ve hemoglobinin normal oluşumuna, normal oksijen taşınımına, bağışıklık sisteminin normal fonksiyonuna, normal enerji oluşum metabolizmasına, yorgunluğun ve bitkinliğin azalmasına katkıda bulunur.

Besleyiciliği ve kolay pişen yapısı ile bakliyatların en önemlilerinden biri olan Raya Organik kırmızı mercimeği daha sağlıklı bir nesil için daha çok tüketelim.

 

 

Benzer Ürünler
Çerez Kullanımı