Yerlim Organik Erik Eşkisi Vegan Glutensiz 130gr
Organik Eşki Erik Eşkisi Vegan Glutensiz (130gr)

Yerlim Organik Erik Eşkisi Vegan Glutensiz 130gr

Fiyat : 31,50 TL(KDV Dahil)

Kullanım önerileri,

Organik ekşi kırmızı eriklerin az su ile kaynatılması sonucu oluşan şıranın, tortusu alınarak pekmez kıvamına gelinceye kadar odun ateşinde tekrar kaynatılması ile elde edilmiştir. Nar ekşisinin kullanıldığı her yerde kullanılabilir. Kuzu etli fırın kebabı veya yahnilerde, ızgara kırmızı etlerin yanında sos olarak, yeşil salatalarda, meyve salatalarında kullanabilir ve çeşitli kokteyllerde farklı lezzetler yaratabilirsiniz. Pasta kremalarını doğal olarak renklendirme amaçlı, kurabiyelerin arasında, üzerinde kullanabilirsiniz.
Erikte bulunan güçlü antioksidanlar kanserden kalp hastalıklarına kadar pek çok hayati sağlık sorununa karşı güçlü bileşenlerdir. Kırmızı kabuklu eriklerin yeşil eriğe oranla daha fazla antioksidan içerdiği de belirlenmiş. Özellikle koyu kabuklu erik yabanmersini kadar etkili bir antioksidan olarak görülüyor. Yüksek miktarda C vitamini içeren erik bu özelliği ile gıdalar yoluyla alınan demirin vücut tarafından emilimini önemli oranda artırıyor, demir eksikliğine karşı koruma sağlıyor. Demir eksikliği anemisinin kalp ritmi düzensizliği, kabızlık, çocuklarda büyüme sorunları, erken doğum gibi ciddi problemlere yol açtığını göz önüne aldığımızda erik ekşisini demir eksikliğine karşı ilaç gıda olarak kullanmanızı öneriyoruz. 

Sindirim bozukluğu ve bağırsak tembelliği olanlara özellikle;  Büyükler için günde 1 çorba kaşığı, çocuklar için 1 tatlı kaşığı erik ekşisini öğünlerden önce içmeleri tavsiye edilir.

Çerez Kullanımı